Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Το Σάββατο 25 Μαρτίου 2023 είναι ημέρα εορτασμού της επετείου της 25ης Μαρτίου 1821. Λόγω της γιορτής το Σχολείο μας θα λειτουργήσει ως εξής:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2023 – ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Θα πραγματοποιηθεί γιορτή αφιερωμένη στην Επανάσταση του 1821 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας. Οι μαθητές/τριες του σχολείου θα προσέλθουν στις 8:15 π.μ. καιθα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 09:30 π.μ. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει. Παρακαλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες να προσέλθουν για να παραλάβουν τους/τις μαθητές/τριες εγκαίρως.

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2023 – ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ

Οι ορισμένοι από το πρακτικό του Συλλόγου Διδασκόντων σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες, καταθέτης στεφάνου και  ταμπελοφόρος θα προσέλθουν  στον ιερό ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος (Άνω Περαία) με τους γονείς τους ώρα 9.30΄ π.μ. για να αντιπροσωπεύσουν το σχολείο στη δοξολογία.

Μετά το πέρας της δοξολογίας, σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες,, καταθέτης στεφάνου και ταμπελοφόρος θα μεταβούν στο ηρώο (Άνω Περαία). Αφού ολοκληρωθεί η κατάθεση στεφάνων σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες, καταθέτης στεφάνου και ταμπελοφόρος μεταβαίνουν με τους γονείς τους στον χώρο συγκέντρωσης για την παρέλαση. (Parking του Super Market «ΜΑΣΟΥΤΗΣ»)

Τα παιδιά της Ε΄ και της  ΣΤ΄ τάξης που συμμετέχουν στην παρέλαση, θα συγκεντρωθούν στον χώρο του Parking του Super Market «ΜΑΣΟΥΤΗΣ» στις 10:30, ντυμένα με τη στολή της παρέλασης (μπλε σκούρο παντελόνι και άσπρο πουκάμισο ή φούτερ, κονκάρδα σχολείου, φουλάρι τα κορίτσια και οι παραστάτες/-τριες άσπρα γάντια).

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ